Současnost

2013

V červnu se naší obcí prohnala veliká voda, která do ničivých povodní v roce 2002 neměla moc daleko. Byla zasažena celá spodní část obce, konkrétně Náměstí míru, Dolní hájek až k jezu, ulice Klášterní. Voda se zastavila na křižovatce. Na pomoc zasažené obci přijely opět hasičské sbory, mezi kterými byly i ty, které zasahovaly při ničivých povodní v roce 2002.

I v tomto roce pokračují soutěže v PS mladých hasičů a dorostenců ve hře Plamen a v požárním útoku. Úspěchy se dostavují jak u mladých hasičů a dorostenců, tak i u smíšeného družstva soutěžícího v kategorii mužů v požárním útoku a v družstvu žen. Podrobnosti v sekci "Soutěže".

 2012

Pokračují soutěže v PS. Dostavují se první úspěchy a to v družstvu mladých hasičů a dorostenců jednotlivců ve hře Plamen a v družstvu žen v požárním útoku. Podrobnosti zvlášt v sekci soutěže.

Počet členů k 1. 1. 2012 díky vstupu dalších mladých hasičů narostl na 66. Někteří mladí hasiči pro svoji nečinnost byli ze sboru odhlášeni, někteří řádní členové byli odhlášeni na vlastní žádost.

2011

V roce 2011 jsme oslavili 130 let založení SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ v Dolních Beřkovicích

Při SDH se obnovuje činnost mladých hasičů, obnovují se soutěže v PS - požární útok. Na soutěže začíná jezdit družstvo složené z mládežníků, chlapců a děvčat, soutěžících v PS za družstvo mužů a také družstvo žen.

Počet členů SDH se díky mladým hasičům a družstvu žen navyšuje a k 1. 1. 2011 je nás již 50. Ne všichni členové SDH jsou však aktivní.

2010

Po smrti dlouholetého člena a starosty SDH Dolní Beřkovice Stanislava Kvídy (čest jeho památce) je v roce 2010 zvolenen starostou SDH Milan Sedlák. Zástupce starosty je Libor Havlák, velitelem je Stanislav Kvída st.

Náš SDH se zúčastnil pomoci při odstraňování následků povodní v obci Heřmanice na Frýdlantsku ve dnech 11. - 15. srpna 2010.

Na pomoc zasažené obci odjelo 16 členů SDH ve složení: Kvída Stanislav st., Kvída Stanislav ml., Kvída Zdeněk st., Kvída Zdeněk ml., Sedlák Milan, Sedlák Marek, Minář Libor, Havlák Libor, Vokoun Jiří, Čáp Vojta, Bíza Jarda, Truksa Zdeněk, Truksa Tomáš, Šimek Luděk, Golbrich Jiří ml., a Franěk Lukáš.

SDH odjel jako reprezentant obce Dolní Beřkovice, která tuto pomoc financovala ve všech základních výdajích.

Všem, kteří se pomoci zúčastnili, patří velké poděkování.

Počet členů SDH k 1. 1. 2010 je 34.

2006

Starostou SDH je Stanislav Kvída st., zástupcem starosty Libor Havlák, velitelem Stanislav Kvída ml. a jednatelem Milan Sedlák. Počet členů SDH k roku 2006 je 27, z toho aktivních je cca 16. Největším úspěchem po povodních v roce 2002 bylo postavení hasičské zbrojnice, která se slavnostně otevřela 19. 8. 2006 v době konání setkání s hudbou a tanečkem s pozváním hasičů z přátelských sborů, kteří pomáhali při likvidaci povodně v roce 2002.

Hasičská zbrojnice byla postavena z prostředků obce a SDH přispělo částkou cca 600.000,- Kč na vybavení a to z peněz obdržených od SDH z celé republiky právě na znovuobnovení Hasičské zbrojnice.

 

Předpověď počasí
P4300646.JPG

Důležitá telefonní čísla:

Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Tísňová linka: 112


23. 7. Libor

Zítra: Kristýna

gratulujeme

Příbuzné servery:

HZS ČR

 

Hasiči.cz

 

Hasičský portál.cz

 

Požáry.cz - ohnisko žhavých zpráv

 

Vše o požárním sportu

 

HZS Tatra Kopřivnice

 

sklon 45st, při kterém ještě může za jízdy použít dělo

 

TOPlist

Návštěvnost stránek

022837